UMĚLCI

DIVA BAARA - Jen pro jednou

Bára Vaculíková je elegantní zpěvačka, textařka a autorka písní, vystupující pod pseudonymem Diva Baara. V současné době se tato koketní diva věnuje připravě debutové desky na pomezí popu, jazzu a intimního písničkářství s prvky elektroswingu. Mimoto je také členkou vokálního kvartetu Yellow Sisters a autorkou úspěšného projektu Mateřská.com, který rozhýbal vody tuzemského internetu.

V červnu 2017 vychází debutový singl a videoklip Jen pro jednou, který předznamená sólovou autorskou desku. Vydání alba je naplánováno na podzim roku 2017 v koprodukci vydavatelství Tranzistor a Supraphon.

Web: http://www.diva-baara.cz

Facebook: https://www.facebook.com/divabaara

KOUPIT:

KOUPIT:

KOUPIT:

The Dog Fight -  The End Of the World

Zažijte příběh tohoto světa od úsvitu časů až do konce světa v pár minutách! Přesně to vám nabízí debutový singl The End Of The World nové kapely The Dog Fight. Vtipně animovaný videoklip od Chrise Chirica začíná velkým třeskem a provází od zrození lidstva až k zániku celého světa, vedoucího k novým začátkům. Celá píseň je cynickým pohledem na modern dobu, avšak s refrénem plným naděje.

Srdcem kapely The Dog Fight jsou tři jedineční muzikanti - Ian Kelosky (USA), Guy Bennett (UK) a Matt Petrarca (USA), kteří se potkali v Praze a sdílejí společnou představu o tom, jaký by svět mohl být místem. Kapelu doplňují čeští muzikanti - Jiří Durovič na baskytaru a Marcel Kroulík na bicí. Kapela spojuje rozličné muzikanty, kteří společně vytvořili zajímavé a chytlavé písně.

'The End of the World' je perfektním vyústěním této spolupráce. Text chytlavé písně, která si v lecčem nezadá s klasickými hity 60. a 70. let, pojednává o překotných časech a zranitelnosti světa, ve kterém žijeme. Nezapomenutelné harmonie zpěvů, grunge kytary a silný refrén - to všechno je nový singl The Dog Fight.

Relase date: 26. 5. 2017

FB: https://www.facebook.com/thedogfightband/

WEB: http://thedogfight.co 

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/thedogfightband/

YT: https://www.youtube.com/channel/UCeYbdJmZ4wCQaoqcctPazSw

SPOTIFY: https://play.spotify.com/artist/6lNPokMQEGdy4ymW7xafeW

teepee - Mirrors

Hudba teepee by šla označit jako ojedinělá kombinace dreampopu a indie folku s odkazem na kapely jako Republic of Two nebo zahraniční Oh Wonder. Zasněná kombinace vokálů této dvojice vás nenechá na pochybách, že se jedná o velký objev české nezávislé scény. Mládí obou členů kapely pak slibuje, že se kapela v budoucnu posune ještě dále.

Zvuk teepee je definován akustickou kytarou zpěváka Masona doplňovaný křehkými tóny elektrické kytary, které obstarává zpívající kytaristka Tereza. Některé písně jsou také doplněny samply a syntetickými zvuky, které značí, kam bude kapela ve své tvorbě dále směřovat. Anglické texty jsou pak osobní zpovědí obou členů kapely.


EP Mirrors

Po roce od vydání debutové nahrávky vychází nahrávka Mirrors s pěti novými písněmi. Kapela se vrátila k osvědčené spolupráci s producentem Mikolášem Růžičkou. Na rozdíl od předchozí nahrávky vsadila u všech písní na jednoduchost a čístý zvuk, který dodává písním melancholickou až potemnělou náladu.

Relase date: 28.4. 2017

FB: facebook.com/teepeeband

WEB: teep.ee

INSTAGRAM: instagram.com/teepeeband

SPOTIFY: https://open.spotify.com/album/7L046w7ytOGy1haFNGf4vw

TOMAS BOCEK - You  Are

Mladý charismatický muzikant s výrazným hlasem a písničkářskou poetikou přichází se svojí prvotinou - singlem You Are.

Tomas Bocek je jedním z největších objevů generace mladých písničkářů, kteří vyrůstali s kytarou v ruce na chodnících tuzemských i zahraničních měst.Tento mladý, talentovaný muž má za sebou hraní ve více než třiceti evropských městech, jeho hudebním domovem je ulice, kde se pomocí svých textů nejlépe konfrontuje se svými posluchači.

S talentem na melodie a citlovostí k tvorbě textů, mísí Tomas stylově a otevřeně moderní zvuk s úctou k tradičnímu písničkářství. Odkaz vlastních zážitků je hmatatelný v každé písni, stejně jako intenzivní bezprostřednost v jeho hlase. Vlastní pílí následuje Tomas svůj cíl.

Producentský dohled k singlu You Are měl na starosti Boris Carfloff, který se k vzájemné spolupráci vyjadřuje: "Mám rád když někdo umí zpívat a můžu s klidným srdcem říct, že Tomas Bocek je jeden z nejvetších talentů které jsem měl kdy ve studiu .Vidím v něm velký přesah, jak pěvecký tak skladatelský, který překračuje hranice naší republiky."

Oficiální klip k písni You Are vznikal v psychiatrické léčebně v Bohnicích a střetává se zde jemná naléhavost s bolestnou a melancholickou melodií podpořená netradičně zvoleným místem děje. O tvorbu klipu se postaralo pražské studio Flux Films v čele s Adamem Vopičkou.

Relase date: 10. 3. 2017


KOUPIT:

WOLF LOST IN THE POEM - Nepřipoutaný

Vydavatelství Tranzistor přináší unikátní hudebně-poetický projekt. Wolf Lost In the Poem je poctou silným ženám-básnířkám, jež své obavy, sny a životní osudy vtělily do sbírek poezie.

Emily Dickinsonová, Anna Barkovová, Justyna Bargielská, Clara Janés, Bronisława "Papusza" Wajs, Özer, Vilja-Tuulia Huotarinen, Marina Cvětajevová, Marceline Desbordes-Valmorová a Joyce Mansour. Méně i více známé poetky, k nimž se obrací písničkář Wolf Lost In the Poem. Desítka emotivních písní - příběhů, které zatnou své drápy až do hloubky srdce, nespoutány předsudky a očekáváními.

Podívejte se na klip NEPŘIPOUTANÝ

Ochutnávkou připravovaného alba je první singl s klipem titulní písně Nepřipoutaný, věnovaný současné polské básnířce. "Tak dlouho jsem chodil s jednou básnickou sbírkou Justýny Bargielské do parku, až jsem tam jeden večer skončil, pod korkovníkem na trávě, přikovaný verši k obloze... Měl jsem pocit, že se řítím prostorem, ochromený silou její poezie a s každou další stránkou další čelní střet a zásah...," popisuje autor ukrývající se pod vlčím pseudonymem atmosféru setkání s dílem Bargielské.

Album Nepřipoutaný vychází ve světový den poezie 21. 3. 2017 na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon.

Relase date: 28. 2. 2017

FB: https://www.facebook.com/wolflostinthepoem

SPOTIFY: https://open.spotify.com/artist/6ZBKpSSVid1s5tbLYmkDG5

YT: https://youtu.be/mz-GwQShNS4


KOUPIT:


        ALAVERDI - In Fermentation

Na novince originální litevské mantracorové kapely zpívají Ema Brabcová, Olga Königová či Monika Načeva. Budoucí majitelé limitovaného fyzického nosiče In Fermentation se mohou těšit také na ilustraci kreslířky toy_box.

Alaverdi se objevili v Čechách už před devíti lety. Vynořili se prý z lesů na litevsko-běloruské hranici, aby šířili do světa pozitivní vibrace. Bratři Edagaras a Vytautas Vasiliasovi a basista Marius Miškinis servírují nicméně dobro poměrně zostra. Vlastnímu žánru říkají mantracore a libují si v netradičních nápadech.

Po úspěšných podzimních singlech Fermentation Nation a folkovém Vandens vienuma (s hostující Olgou Königovou a Emou Brabcovou) vychází album "In Fermentation", dosud nejbarevnější deska Alaverdi, s písněmi o Estoncích, otázce času, koncentračních táborech, psích spřeženích, raccích nebo polární záři. Angažovanost skupiny tedy pokračuje v duchu předchozích kusů jako Vegetarian Superman, Make the Poor Rich nebo It's OK That You're Gay. Na desce zazní i hlas Moniky Načevy v písni Sešitej svět, kterou Alaverdi pro Načevu a Justina Lavashe remixovali.

Album Hebké bolesti vychází na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon.

Relase date: 6. 1. 2017

FB: www.facebook.com/alaverdi.band

WEB:  www.alaverdi.net

SPOTIFY: https://open.spotify.com/artist/6j4wC6HNyaG9KiN87cuyHO

DEEZER: http://www.deezer.com/artist/4322587

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCZa_NUmdc-VHTyGOO-8Arrg

SOUNDCLOUD: www.soundcloud.com/alaverdi

KOUPIT:emozpěv - Hebké Bolesti

emozpěv - dvojice ozbrojená akustickou kytarou a baskytarou. Základy mají kdesi v české písničce, ale nečekejte kotlík ani halekání u ohně. Naopak, připravte se na syrový indie folk s melancholickým nádechem nejen v textech, ale v celkovém provedení. To dělá z emozpěvu jednu z nejnápaditějších akustických kapel, které lze v Čechách potkat.

Nyní přicházejí s novou nahrávkou pod producentským dohledem Borise Carloffa, který doplnil jejich výraz o éterické zvukové plochy a dal tak ještě lépe vyniknout atmosféře písní. Směs devíti skladeb vychází pod názvem Hebké bolesti a je to deska plná nečekaných zvratů, strastí, lásky, smutku i radosti, stejně jako život jejích autorů. A přesně to emozpěv předvádí i na svých koncertech.

Ondřej Vratislav Vyšehradský a Martin Drahoňovský spolu vytváří nebývalou hudební energii, ačkoliv jsou naprosté povahové protiklady. Jejich singl Svár z debutové desky (2014) se v hitparádě Velká sedma Radia 1 umístil na první příčce za rok 2014.

Album Hebké bolesti vychází na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon.

Relase date: 14.10.2016

FB: https://www.facebook.com/emozpev

WEB: http://emozpev.cz

SPOTIFY: https://open.spotify.com/artist/7CCo6wln2DlQ13b7tnqBGt

BANDCAMP: http://emozpev.bandcamp.com

TWITTER: http://twitter.com/emozpev

KOUPIT:

MAELLA - It is Coming

Maella je dvacetiletá písničkářka s okouzlujícím sametovým hlasem. Ve své tvorbě se inspiruje surrealistickými filmovými motivy a lidskými dramaty. Jejich propojením s vlastními prožitky dává vzniknout živým, osobitým písním na pomezí alternativního popu a rythm and blues.
Pražská rodačka vystudovala English College in Prague. Hudbě se věnuje již od čtyř let, kdy začala zpívat v mezinárodním sboru International Choir of Prague. Koncertní zkušenosti má z open mic akcí v různých klubech Evropy (Berlín, Paříž, Londýn). Ve třinácti letech založila svou první kapelu, kde hrála na basovou kytaru. V roce 2015 získala cenu Tais Awards 2015 - Best Songwriter of the year.
Debutové EP Maelly s názvem It is Coming vzniklo ve studiu Svengali zkušeného hudebníka a zvukového mistra Aleše Charváta. Základní spoluhráčské duo tvoří Maelle kytarista Dalibor Hrubeš, který se na písních podílí i autorsky, a basista Martin Drahoňovský. Na nahrávce se podílejí i špičky naší muzikantské scény, jako jsou kytarista Josef Štěpánek, pianista Michael Nejtek, hráč na hammondky Jan Kořínek a bubeníci Daniel Šoltis a Jan Chalupa. Smyčcový kvartet Gabriely Vermelho pak aranžoval Martin Brunner. EP vychází na domácím labelu TRANZISTOR v distribuci firmy Supraphon.

KOUPIT:

URBÁNEK & MOUREK

Vojtěch Urbánek a Tomáš Mourek je duo písničkářů, kteří by se pro své kytary nechali i upálit. Během intenzivního koncertování si vyšlapali svoji cestu mezi blues a indie folkem. K jejich poznávacím znamením patří živý zvuk, autentický zpěv a vyzrálé české texty. Pokud něco na světě dokáže vykoupit hříchy této dvojice, je to debutové album URBÁNEK & MOUREK. Na nahrávce se spojili s kontrabasistou Tomášem Liškou (Pénte, Druhá tráva), bubeníkem Marianem Petrželou (Floex, Skinny Joe Line) a dalšími hosty. Album vyšlo u domácího labelu Tranzistor. Další informace najdete na: http://bandzone.cz/vojtechurbanek.

Relase date: 22. 1. 2016

FB: https://www.facebook.com/urbanekamourek

YT: https://www.youtube.com/channel/UCHQ2-UQeK-YMCmOS1-gFt8Q

KOUPIT:

JOHANNES BENZ - One & One

Píseň z filmu Amerika (Tranzistor/Evolution Films 2015)

Nový film z produkce HBO Europe a Evolution Films, Amerika, natočil jako svůj celovečerní debut režisér Jan Foukal. Sám jako aktér s Bárou Adler navštěvuje ve filmu lidi, kteří ve jménu trampských tradic hledají ve vlastní zemi lepší a svobodnější svět. Navazují tak na letitou "hru na Ameriku". V osadách jako Ascalona, Toronto nebo Ztracenka nežijí indiáni a kovbojové. V naší malé divočině v Čechách můžete ale vidět pozůstatky trampy kolonizo- vané fantasie, do které unikali každý víkend. Cesta Báry a Honzy formuluje unikátní fenomén do současného jazyka s poselstvím, že imaginární Amerika je tu i dnes, a pro každého, kdo se do země svobody nebojí vstoupit.

KOUPIT:

JAMES HARRIES -

Until the sky bends down

Britský písničkář James Harries známý nejen vlastní tvorbou, ale i hudbou k filmům (např. Lidice, Feťák z New Yorku) naposledy získal tisíce fanoušků svým albem natočeným na telefon a stal se tak pravděpodobně prvním, který takto desku oficiálně vydal. Často je přirovnáván k Damienu Ricovi, Jeffu Buckleymu a časopis Rolling Stone ho označil jako "zlatý hlas." Písničkář zvyklý spíše na komornější projev nyní přichází s velkolepou studiovou deskou Until the sky bends down.

Je to poprvé kdy se Manchasterský rodák vzdal finálního dohledu nad nahrávkou a jak sám říká " skočil z útesu do neznáma". Přesto se však i své intimní polohy zcela nevzdal a rozdělil album na dvě poloviny. První strana je odvážná s kapelou, druhá strana je komorní jen s klavírem nebo s kytarou.

Kromě Harriese se na albu podílí irský producent Paull Bell, kytarista Josef Štěpánek, basista Jakub Vejnar, bubeník Jan Janečka či pianista Viliam Béréš, kytarista Steve Walsh, o mix se postaral Ondřej Ježek. Album vydalo domácí vydavatelství Tranzistor v distribuci firmy Supraphon.

Relase date: 28.8.2015

WEB: www.jamesharries.com

FB: https://www.facebook.com/jamesharriesmusic/

YT: https://www.youtube.com/user/JamesHarriesMusic
KOUPIT:

JUSTIN LAVASH - Changing of Tides

Britský kytarista a zpěvák Justin Lavash, který je již deset let doma v Praze, vydává nové album plné moderního písničkářství, ale i blues, jazzu, folku či country. Přizval si na něj producenta Iana Keloskyho, jenž produkoval i jeho předcházející sólové album 25 Years, bubeníka Davida Landštofa a kytaristu Josefa Štěpánka. Mezi hosty se objeví americký zpěvák Dan Reed, Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, Jonáš Krejčí či Štěpán Janoušek nebo britský basista Jerry Sallis.

Před několika lety se Lavash usadil v Praze, kde zaujal svou osobitou virtuózní technikou hry na kytaru a svým charismatem řadu hudebních osobností. V současnosti spolupracuje s Lenkou Dusilovou, Michalem Horáčkem, Monikou Načevou, Vladimírem Mertou či skupinou Sunflower Caravan. Kromě České republiky koncertuje pravidelně také v Německu, Francii, Velké Británii a poslední sólové album s názvem 25 Years natočil také v Praze.

Album vychází na domácím labelu Tranzistor, o distribuci se postará firma Supraphon.

KOUPIT:

WABI A ĎÁBLOVO STÁDO -         Příběhy písní

Po dvou letech se vrací Zlatou deskou oceněný projekt Wabi a Ďáblovo stádo s novým albem! Muzikanti se rozhodli oprášit evergreeny, jejichž vznik se mnohdy datuje do předminulého století. Historky o vraždě ze žárlivosti, ztracené lásce, touze po penězích, cti, přátelství i nenávisti, rezonují napříč časem i kontinenty, kolují kolem táboráků i hospodských lavic. I proto zvolili producenti Příběhů písní David Landštof a Josef Štěpánek k natáčení autentickou atmosféru staré posázavské hospody. K výběru písniček důležitě přispělo vyprávění o jejich historii, sepsané Michalem Bystrovem do knih a ve zhuštěné podobě obsažené v bookletu, kde najdete také komplet textů.

"Jednou je nikdy, dvakrát je občas," dodává k účasti na novince Wabi Daněk, který se představí nejen jako zásadní interpret, ale i autor textu. K Ďáblovu stádu se opět připojila písničkářka Radůza (sóĺově Shenandoah, s Wabim Loch Lomond). Zlidovělé písně jako Dlouhý černý závoj, Jesse James či Tancuj, Matildo ovšem nemají čistě trampský háv. Texty z pera Františka Vrby, Josefa Škvoreckého s Lubomírem Dorůžkou či Ivo Fischera získaly snad i díky unikátnímu prostředí vzniku alba původního ducha, často protknutého rock'n'rollem, country i bluesovou melancholií.

Tentokrát s Wabi Daňkem nahrávalo Ďáblovo stádo v obsazení: Josef Štěpánek - kytary, David Landštof - bicí nástroje, Jan Kořínek - Hammond Organ a piano, Jan Lstibůrek - basa a kontrabas, Štěpán Janoušek - trombón, Bedřich Šmarda - klarinet a saxofon, vokální skupina Skety, speciální host alba: Radůza.Digitální verze alba neobsahuje skladbu Partyzán (The Partisan) s českým textem Jaromíra Nohavici na základě zákazu originálního nakladatele.

Po dvou letech se vrací Zlatou deskou oceněný projekt s novým albem a hvězdnými hosty!

KOUPIT:

JOHANNES BENZ - One Way Road

Poetika nekonečných cest, osamělých odpočívadel a do tmy blikajících motorestů v jemném benzínovém oparu. Alegorie života se silnými melodiemi moderního písničkářství vtahuje posluchače podmanivou atmosférou. Johannes Benz, alterego dokumentaristy Jana Foukala, vydává debutové album s názvem One Way Road.
Foukal, autor dokumentů "Poslední přednáška Egona Bondyho", "Wabi a Ďáblovo stádo" i loňské znělky Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů - Jihlava, se během přípravy celovečeního filmu vypravil mezi truckery brázdící hranici Kanady a USA. Tam se také zrodila audiovizuální roadmovie o ztraceném řidiči kamionu, inspirované básní Song of the open road ze slavné sbírky Walta Whitmana, Stébla trávy. Soundtrack se postupně začal odpoutávat od plátna a ve spolupráci s výraznými osobnostmi české hudební scény (David Landštof, Josef Štěpánek, a.m. almela, Jan Lstibůrek, Harvey sisters), se písně vydaly na vlastní pouť.
Debutové album vychází na značce TRANZISTOR za podpory Linhartovy nadace a mediální podpory Fullmoonzine a Radia 1. O distribuci fyzických nosičů i digitálního prodeje se postará SUPRAPHON.