TRANZISTOR PŘEHRÁVKY

/KÁDROVÁ KOMISE JE ZPĚT!/

28.8. 2018, 21:00, Letní Letná, šapitó Letní poloha

Jedinečná revue k 50.tému výročí vpádu ruských vojsk a následné normalizace ze seriálu pravidelných happeningů hudebního labelu Tranzistor.

Projdou hudební skupiny přes neúprosnou kádrovou komisi postavenou z Ondřeje Bauera, Ondřeje Cihláře (oba VOSTO5) a jejich hostů?

Vystoupí: JAMES HARRIES, ILLE, VEES, DALEKKO, EMOZPĚV, BASET+, ALAVERDI, NO HEROES, JOHANNES BENZ a další.

Akci podporuje Radio 1 a Fullmoon.

Sleduj přehrávky na facebooku: https://www.facebook.com/events/396877057508570/

TRANZISTOR KAMPA REVUE

7. 3. 18:30, šapitó Letní poloha, Park Kampa

TRANZISTOR CHYSTÁ JARNÍ REVUE V RÁMCI FESTIVALU KAMPA STŘED SVĚTA. ZAHAJUJE TÍM TAK SVOU TŘETÍ SEZÓNU

S přicházejícím jarem představí label Tranzistor letošní žhavé novinky opět ve speciální divadelní revue. V neotřelém formátu tak letos vystoupí ILLE, dalekko, VEES a Tomáš Boček. O revue jako takovou se tentokrát postará režisér a perfomer Jan Foukal (Johannes Benz) společně s herečkou a moderátorkou Johanou Matouškovou.



www.tranzistorlabel.com

www.kampastredsveta.cz


TRANZISTOR LETNÍ LETNÁ

1.9. 21:00, šapitó Letní poloha

Na Tranzistoru chystáme nabitou sezónu, přijďte jí odstartovat s náma ve speciální letní revue!

JAMES HARRIES - ILLE - EMOZPĚV - TOMAS BOCEK - THE DOG FIGHT - BASET - DIVA BAARA - ONDŘEJ CIHLÁŘ A ONDŘEJ BAUER (VOSTO5)

1.9. od 21:00 šapitó Letní Poloha

FB event:

www.tranzistorlabel.com
www.letniletna.cz/2017

                                 HEADLINER x TRANZISTOR 1st PONTON

                       23.května, Střelecký Ostrov, Headliner ponton od 19:00!

Připravili jsme pro vás spolu s magazínem Headliner speciální crossover jarní Ponton party. Akce se uskuteční 23. května. Vystoupí Tomas Bocek, Wolf Lost In the Poem a litevští Alaverdi. VSTUPNÉ JE ZDARMA!

Headliner pontony letos vstupují do třetí sezóny. A bude velmi pestrá a našláplá. Můžete počítat s více jak deseti letními koncerty, prostřednictvím kterých vám představíme kolikrát nečekaná spojení dvou i více kapel, nabídneme jména hodně známá, čerstvá i ta nejvíc 'hype'. Kdo chodil loni a předloni, ví, co ho čeká včetně atmosféry, genia loci, panoramat i setkání s lidmi, které jste dlouho neviděli nebo je naopak vídáte často a rádi. Letos bude i o něco lepší zvuk a pár dalších vychytávek. A samozřejmě stále bez vstupného.

První kick off Headliner ponton letos připravil hudební magazín ve spolupráci s vydavatelstvím Tranzistor jako náš společný showcase. Je to dost příhodný start sezóny a vy se můžete těšit na tři interprety z našeho rosteru.

Wolf lost In the Poem
Krabičkový kouzelník, ukrývající se za tímto tajemným pseudonymem vrství nálady všech odstínů šedé. Jeho cinematická romantika, transponovaná do zasněných skladeb je vtahující a zároveň lehce odtažitá. Na svém čerstvém albu Nepřipoutaný rozmlouvá s básnířkami od surrealistických až po ty proklaté, či vězněné v ruském gulagu.

https://www.youtube.com/watch?v=mz-GwQShNS4
FB: https://m.facebook.com/wolflostinthepoem

Tomas Bocek
Je velkým objevem generace mladých písničkářů, kteří vyrůstali s kytarou
v ruce na chodnících tuzemských i zahraničních měst. Je mladý, talentovaný a má za sebou hraní ve více než třiceti evropských městech. Jeho hudebním domovem je ulice, kde se pomocí svých textů nejlépe konfrontuje s posluchači.Jeho hitovému songu You Are dalo klipovou podobu pražské studio Flux Films v čele s Adamem Vopičkou.

https://www.youtube.com/watch?v=GUp0RigbbQY
FB: https://www.facebook.com/TOMASmusic/

Alaverdi
Alaverdi se objevili v Čechách už před devíti lety. Vynořili se prý z lesů na litevsko-běloruské hranici, aby šířili do světa pozitivní vibrace. Bratři Edagaras a Vytautas Vasiliasovi a basista Marius Miškinis říkají vlastnímu žánru mantracore a libují si v netradičních nápadech i hostech. Na jejich čtvrtém albu In Fermentation, nahraném ve spolupráci s Ondřejem Ježkem totiž zpívají Ema Brabcová, Olga Königová nebo Monika Načeva.

https://www.youtube.com/watch?v=bPfzVreWI24
FB: https://www.facebook.com/alaverdi.band

/HEADLINER x TRANZISTOR 1st PONTON
23. května 2017 od 19:00 do 22:00
Střelecký ostrov pod Mostem Legií, Praha 1
VSTUP ZDARMA


TRANZISTOR REVUE #1

                                         26.2. od 19:00 Café v Lese

ONDŘEJ CIHLÁŘ a ONDŘEJ BAUER (VOSTO5)
JAMES HARRIES EMOZPĚV ALAVERDI + EMA BRABCOVÁ A OLGA KONIGOVÁ WOLF LOST IN THE POEM URBÁNEK & MOUREK JOHANNES BENZ GUY BENNETT, JOHN LEMON, FILM AMERIKA

Hudba, film a nečekaní hosté
Konec února přinese první hudebně - filmovou revue mladého vydavatelství Tranzistor, během níž představí své umělce v netradičních spojeních.
Na jednom pódiu vystoupí 26. února v pražském Café V lese britský zpěvák James Harries, jeden z největších objevů folkové scény posledních let, duo emozpěv, litevští Alaverdi spolu se zpěvačkami Emou Brabcovou a Olgou Königovou, písničkáři Urbánek & Mourek, dokumentarista Johannes Benz, v premiéře zazní Wolf Lost In the Poem a speciální hosté Guy Bennett a John Lemon.
Součástí show bude promítání dokumentu Amerika z dílny HBO a Evolution films režiséra Jana Foukala. Celou revue provedou Ondřej Cihlář a Ondřej Bauer z divadla VOSTO5. Přijďte se kulturně naladit, vstupné dobrovolné.

FB event: klik TRANZISTOR REVUE

Ondřej Cihlář a Ondřej Bauer
Ondřej Cihlář a Ondřej Bauer

JAMES HARRIES

V Čechách usazený britský písničkář má za sebou úspěšné roky. Vydal výborně přijatou desku Until the Sky Bends Down, singl Salvation se držel v TOP 5 rádiových hitparád, singl Shooting Star se stále těší oblíbenosti v českých rádiích a nazpíval i titulní píseň k oceňovanému seriálu Modré stíny. Aby toho nebylo málo, podzim strávil na rozsáhlém evropském turné. Fanoušky si zpěvák získal také předchozím albem, které vůbec jako první na světě natočil na mobilní telefon. Časopis Rolling Stone ho označil coby "zlatý hlas", světovými médii je často přirovnáván ke jménům jako Jeff Buckley nebo Damien Rice. Kromě koncertování se Harries věnuje komponování filmové hudby (např. Lidice, Bobule, Feťáci z New Yorku).

emozpěv


Jeden z nejvýraznějších objevů alternativní scény je dvojice Ondřej Vratislav Vyšehradský a Martin Drahoňovský. Základy mají kdesi v české písničce, ale nečekejte kotlík ani halekání u ohně. Naopak, připravte se na syrový indie folk s melancholickým nádechem nejen v textech, ale celkovém provedení s doprovodem kytary a baskytary. To dělá z emozpěvu jednu z nejnápaditějších akustických kapel v Čechách. Aktuální album Hebké bolesti, jež vzniklo pod producentským dohledem Borise Carloffa, se umisťuje v top desítkách nejlepších alb loňského roku.

ALAVERDI + EMA BRABCOVÁ A OLGA KÖNIGOVÁ


Exluzivní společné vystoupení přináší litevští Alaverdi.

Skupina působí v Praze už devátým rokem, prý z prosté potřeby šířit do světa pozitivní vibrace. Svůj žánr sami označují jako mantracore, dobro servírují zostra, nahlas a angažovaně, což dokládají tituly Vegetarian Superman, It's OK That You're Gay nebo Recycle Or Die!.

Kapela vydala v lednu desku In Fermentation, na nemž naleznem právě singl Vandens vienuma, s hostujícími zpěvačkami Emou Brabcovou (LUNO, Khoiba) a Olgou Königovou (ILLE). Kromě nich však na fermentačním počinu uslyšíte také Moniku Načevu.

WOLF LOST IN THE POEM


Předpremiéra debutového singlu poetického projektu.

Z šáší vnitřních pustých lesů občas vykoukne vlčí čumák, aby si čuchl ke sbírce ženské poezie a poté bloudil dny a noci ztracen, přemýšleje, jak těm ženám složit hold. Nenachází klid, dokud drápy nevyryje, dokud hrdlem nevyvyje do mlhy zprávu o setkání s těmi nádhernostmi, šílenostmi, hrůzami a krásami, které básnířky do svých poezijních světů zaklely...

Výsledek setkání vlka s poezií si budete moci poslechnout z desky již na jaře tohoto roku.

TOMAS BOCEK

Tomas Bocek je velkou nadějí generace mladých písničkářů. Bocek se vydal nejistou cestou profesionálního buskera na chodnících tuzemských i zahraničních měst, jeho jedinečná energie a vynikající projev si dokázaly získat nadšené fanoušky po celém světe. Tomas má za sebou hraní ve více než třiceti evropských městech, jeho hudebním domovem je ulice, kde se pomocí svých textů nejlépe konfrontuje se svými posluchači. S talentem na melodie a citlivostí k tvorbě textů, mísí stylově a otevřeně moderní zvuk s úctou k tradičnímu písničkářství. Odkaz vlastních zážitků je hmatatelný v každé písni, stejně jako intenzivní bezprostřednost v jeho hlase.


URBÁNEK & MOUREK


Vojtěch Urbánek a Tomáš Mourek, duo, které by se pro své kytary nechalo i upálit. Během intenzivního koncertování si ti dva vyšlapali svoji cestu mezi blues a indie folkem. K jejich poznávacím znamením patří živý zvuk, autentický zpěv a vyzrálé české texty. Pokud něco na světě dokáže vykoupit jejich hříchy, je to právě vynikající debutové album s jednoduchým názvem Urbánek & Mourek.

JOHANNES BENZ

Písničkář, jehož melodie jsou plné poetiky dálnic, benzínových pump a do tmy svítících motorestů.

Johannes Benz je alter ego režiséra a dokumentaristy Jana Foukala, který v roce 2014 debutoval svým soundtrackem o alegorickém putování řidiče kamionu na albu One Way Road. O rok později navazuje na úspěch celovečerním dokumentem společnosti HBO o přátelství, svobodě a snění - Amerika.

GUY BENNETT

Speciální host z ostrovního království. Výrazný britský písničkář chystá debutové album na pomezí moderního blues, rocku a soulu. Se svým triem ve složení Guy Bennett - zpěv, kytara, Andy Graham - basa a David Landštof - bicí, zahrají poprvé ochutnávky z chystaného alba.

FILM AMERIKA


"Film který slyší ticho a vidí tmu" Mirka Spáčilová

Bára je dcerou kanadských imigrantů a do Čech přijela, aby poznala zemi svých rodičů. Honza je z Prahy, zpívá a hraje na kytaru. Vždy toužil odjet do New Yorku a být tak trochu Bob Dylan. Bára a Honza se vydávají na vandr do tradičních míst trampů, starých bezmála sto let. Film sleduje jejich cestu do země svobody, kde kulisou je jen les, oheň a širé nebe. Sami na sobě zakoušejí únik do imaginární Ameriky, s každým dalším setkáním či zážitkem se jejich cesta proměňuje v univerzální příběh přátelství, hudby a snů o svobodě.