TZ: WOLF LOST IN THE POEM ZÍSKAL NOMINACI NA CENU ANDĚL A STAL SE ALBEM ROKU RADIA PROGLAS

09.02.2018

Wolf Lost In the Poem je unikátní hudebně-poetický projekt, obracející se ke světovým básnířkám. Pocta silným ženám, jež své obavy, sny a životní osudy vtělily do sbírek poezie. Za úspěšným albem s názvem Nepřipoutaný stojí písničkář Jan Žamboch, který se svým novým alternativním projektem debutoval na labelu Tranzistor. Nyní je nominován Českou hudební akademií na nejlepší album roku ceny Anděl v kategorii folk společně s Beránci a vlci, Cermaque, Rendez -fou a Dagmar Voňkovou. Slavnostní vyhlášení proběhne 20. Března ve Foru Karlín. Album Nepřipoutaný se před několika dny stalo také vítězem ankety Album roku 2017 Radia Proglas.

Už poosmnácté vyhlásila hudební redakce Radia Proglas anketu Album roku. K hlasování jako každý rok vyzvali spřízněné publicisty, hudebníky, pořadatele koncertů a festivalů, redaktory a moderátory rádia a další osobnosti. Celkem se v letošním roce hlasování zúčastnilo 130 respondentů.

Vítězem ankety Album roku 2017 se stal Wolf Lost in the Poem, sólový projekt písničkáře Jana Žambocha, s albem Nepřipoutaný. Na druhém místě skončil projekt Mariana Friedla, Jitky Šuranské Beránci a vlci. Třetí je písničkář a zpěvák David Stypka se skupinou Bandjeez a s albem Neboj, které je také aktuálně nominováno na ceny Anděl.

Wolf Lost In the Poem koncertuje velmi sporadicky. Před několika dny vystoupil v Sofii u příležitosti uvedení nového bulharského překladu knihy Václava Havla Moc bezmocných. Nyní ho můžete vidět 15. února v Trutnově, 16. února v Hradci Králové, 6. dubna v brněnském Bajkazylu nebo 12.dubna v Opavě . Více informací se dozvíte na jeho facebookovém profilu. Album Nepřipoutaný vyšlo na CD s výpravným obalem v netradičním formátu, ale i digitálně v distribuci firm Supraphon.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/wolflostinthepoem/

WEB: https://www.tranzistorlabel.com/