TZ: WOLF LOST IN THE POEM VZDÁVÁ HOLD SVĚTOVÝM BÁSNÍŘKÁM

01.03.2017

Vydavatelství Tranzistor přináší unikátní hudebně-poetický projekt. Wolf Lost In the Poem je poctou silným ženám-básnířkám, jež své obavy, sny a životní osudy vtělily do sbírek poezie.

Emily Dickinsonová, Anna Barkovová, Justyna Bargielská, Clara Janés, Bronisława "Papusza" Wajs, Özer, Vilja-Tuulia Huotarinen, Marina Cvětajevová, Marceline Desbordes-Valmorová a Joyce Mansour. Méně i více známé poetky, k nimž se obrací písničkář Wolf Lost In the Poem. Desítka emotivních písní - příběhů, které zatnou své drápy až do hloubky srdce, nespoutány předsudky a očekáváními.

YT: www.youtube.com/watch?v=mz-GwQShNS4&t=12s

Ochutnávkou připravovaného alba je první singl s klipem titulní písně Nepřipoutaný, věnovaný současné polské básnířce. "Tak dlouho jsem chodil s jednou básnickou sbírkou Justýny Bargielské do parku, až jsem tam jeden večer skončil, pod korkovníkem na trávě, přikovaný verši k obloze... Měl jsem pocit, že se řítím prostorem, ochromený silou její poezie a s každou další stránkou další čelní střet a zásah...," popisuje autor ukrývající se pod vlčím pseudonymem atmosféru setkání s dílem Bargielské.

Album Nepřipoutaný vychází ve světový den poezie 21. 3. 2017 na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon.