TZ: Písničkář Tomáš Boček přichází se singlem Don't Know Why, který podpoří videoklipem natočeným na

05.12.2018

Mladý muzikant s charakteristickým hlasem přichází se singlem Don't Know Why. Druhá skladba Tomáše Bočka vyjde v pátek 7.12. u vydavatelství Tranzistor.

Videoklip Don't Know Why ke zhlédnutí zde:

Po úspěšné debutové písni You Are představuje charismatický písničkář Tomáš Boček singl Don't Know Why. Skladba vznikla ve studiu Soundevice pod producentskou supervizí Borise Carloffa, na nahrávání se podílel také vyhledávaný skladatel a kytarista Igor Ochepovsky. Druhá nahrávka je oproti prvotině vyzrálejší, svižnější, i více protkaná elektronickými prvky. Tomáš Boček vytváří energickou směsici soudobého kalifornského folku s moderním popem.

"Don't Know Why jsem napsal letos v létě a není ani tak o lásce, jak by se mohlo zdát. V prvé řadě je o přítomném okamžiku a bezprostřední potřebě jeho sdílení s lidmi, ke kterým nás to táhne, ať už z jakýchkoli důvodů," komentuje píseň Tomáš Boček a dodává: "Žít danou chvíli naplno a dát prostor všem emocím, těm pozitivním, i těm negativním, je většinou ohromně osvobozující, spousta lidí se ale bohužel některé z nich snaží neustále potlačovat", dodává zpěvák.

K nové písničce vznikl také videoklip, který režírovala animátorka, ilustrátorka a fotografka Eliška Podzimková známá ze spolupráce s Jamie Oliverem či Vogue Magazine. Natáčení probíhalo na střeše domu v Praze na Letné, kde se Tomáš občas schází se svými přáteli. "Dlouho jsme s Tomášem řešili scénář a jednoho dne mě napadlo, že si prostě uděláme naši oblíbenou pohodu na střeše, jen k tomu tentokrát vezmeme kameru," popisuje vývoj natáčení Eliška Podzimková. A tak vzniklo velmi přirozené video odrážející uvolněnou atmosféru jednoho pozdně letního večera.

Aktuální tvorba Tomáše Bočka se vyznačuje pevnějšími hudebními obrysy, údernějšími tóny a živou rytmikou. Kromě nyní vydané nahrávky je v plánu také EP, jež by mělo vyjít v průběhu příštího roku.

Singl Don't Know Why vychází v pátek 7.12. u vydavatelství Tranzistor. Živě můžete vidět Tomáše 5.12. v Barcelounoc na pražských Vinohradech, kde představí i svůj nový videoklip.

Více info:

MULTILINK: https://lnk.to/TomasBocekDontKnowWhyPR

FACEBOOK: https://www.facebook.com/TOMASmusic/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tombocek/