TZ: LANUGO představuje nový singl a video z prostředí pražské diskotéky

30.05.2019

 

      Tisková zpráva, Praha 30. května 2019

 

 

LANUGO představuje nový singl a video z prostředí pražské diskotéky

Nový singl indie popové skupiny Lanugo má název Motýl a přestože v něm kapela posouvá svůj zvuk do dosud neprozkoumaných vod, zůstavá v kontrastu věrná melancholické lince, která tradičně spojuje většinu její tvorby.

“Jeden z našich fanoušků se mi nedávno po koncertě svěřil, že si písničky Lanuga předepisuje jako terapii, která mu pomáhá vstát ráno z postele a překonat období depresí. Dost mě překvapila jeho upřímnost a odvaha, se kterou se mnou sdílí svoje strachy a nejistoty v době, kdy je většina z nás naopak před světem úzkostně skrývá. Díky němu jsem znovuobjevil Ariel od Sylvie Plath, spisovatelky, která se nebála nechat nahlédnout čtenáře hluboko do svého depresemi ovládaného nitra a jako jedna z prvních žen tak otevřeně psala o fenoménu, který moderní společnost zaplavil jako vlna tsunami. ‘Motýl’ je inspirován jejími texty,“ říká producent Viliam Béreš.

Video k novému singlu Lanugo svěřilo do rukou reřiséra Pavla Raeva, spolupracujícího s tuzemskou hip-hopovou elitou. Odehrává se v euforickém prostředí diskotéky. “Je to místo barev, lesku a instantního štěstí a dokonale kontrastuje s tím, co se stane, když se člověk ztiší a otočí svou pozornost dovnitř, kde často nic není tak bezstarostný a růžový… možná právě naopak. ‘Hoří, stejně je mi chladno’ a právě úhel pohledu je to, co nás na klipu baví”, vysvětluje Markéta Foukalová, zpěvačka kapely.

Kapela Lanugo suverénně patří mezi špičku naší indie popové scény. Často bývá označována jako multižánrová formace balancující na pomezí světů akustiky a elektroniky s charakteristickou intimní atmosférou. Živá vystoupení přitom nabízí strhující zážitek, především díky špičkové úrovni všech hudebníků v čele se zpěvačkou Markétou Foukalovou a producentem Viliamem Bérešem. V roce 2009 se představili eponymním debutem a na konci roku 2011 bylo na Nové Scéně Narodního divadla pokřtěno druhé album LANUGO, 2011. Za tuto desku si Lanugo vysloužili nominaci na ceny Apollo a belgičtí Hooverphonic si je vybrali jako partnera v rámci svého pražského koncertu. Následovalo EP a prozatím poslední album 2014 s hitem Sára. Aktuální singl Motýl je předzvěstí chystaného alba, která vyjde na podzim tohoto roku ve spojení s labelem Tranzistor.

Naživo Lanugo uslyšíte už 20. června 2019 v pražském klubu NoD, na festivalu Colours of Ostrava, nebo na dalších akcích během letošního léta.

https://www.facebook.com/LANUGOPRAGUE/

https://www.instagram.com/lanugo_view/

https://lanugo.cz/

https://www.tranzistorlabel.com/

 

Tranzistor label/PR&media/Publisher
David Landštof, +420 777 157 949, landstof@tranzistorlabel.com