TZ: HOROROVÝM KLIPEM PŘEDSTAVUJE TRIO VEES SVŮJ NOVÝ SINGL MEAT SONG!

02.02.2018

V exluzivní premiéře na Radio 1 a Fullmoon se podívejte na nový videoklip indie rockových Vees k prvnímu singlu Meat song z chystaného alba No Way Back, které vychází 16. února na labelu Tranzistor.

Jihočeské trio Vees patří mezi matadory nezávislé rock'n'rollové scény. Jejich debutové album Foe Dry, které vyšlo v roce 2012, skvěle přijali jak fanoušci, tak odborná veřejnost. Ve stejném roce zvítězili v kategorii cena diváků v přehlídce Český Tučňák. V roce 2013 následovalo EP Golden Preview, ke kterému kapela uspořádala turné po velkých českých klubech společně s kmotry Mardošou z Tata Bojs, Zdeňkem Bínou z minus123minut a Andym Čermákem ze Sunflower Caravan. Na něj pak navazovaly prestižní festivaly Grape, Poke a další. V současnosti kapela patří ke špičce tuzemské indie rockové scény a její suverénní a živelný koncertní projev je toho důkazem.

Nyní kapela přichází se singlem a klipem Meat song, který předznamenává nové album No Way Back. "Meat Song je jedna z věcí, ve který se odráží ten zmiňovanej chaos ve světě, jednoznačně nejvíc ze všech písniček na albu. Je to vostrý, jako když řízneš zrovna nabroušenou kudlou do masa. Žijem ve světě, ve kterým nebezpečí číhá na každým rohu, a taky o tom je tenhle song - Meat Song. Jeho část vznikala o jedněch Velikonocích na našem kapelním soustředění, ze kterýho si v tom marihuanovým oparu skoro nic nepamatuju," prozrazuje o první ochutnávce z alba kytarista Matěj Vodička.

"Do Masové jsem se zamiloval na první poslech. Je to neskutečně živý a zábavný song, který si pořád pouštím do pecek. Videoklip je poctou slasherům, tedy vyvražďovacím hororům, jako byl například Pátek třináctého nebo posléze Vřískot, na kterých jsem vyrůstal. Snažil jsem se klip naplnit odkazy na tyto filmy, " dodává ke klipurežisér Filip Štoček.

Nové album Vees vychází 16. února na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/veespolice/

WEB: https://www.tranzistorlabel.com