TZ: EXPERIMENT, CHAOS I HOROR. ČESKO BUDĚJOVICKÉ TRIO VEES PO ŠESTI LETECH VYDÁVÁ NAŠLÁPLOU A SYROVOU DESKU

16.02.2018

Po šesti letech představuje suverénní indie rockové trio epické album s příznačným názvem No Way Back. Vytvořili k němu videoklip ve stylu vyvražďovacích hororů.

Jihočeské trio Vees patří mezi matadory české nezávislé rock'n'rollové scény. Jejich debutové album Foe Dry, které vyšlo v roce 2012, skvěle přijali jak fanoušci, tak odborná veřejnost. Ve stejném roce zvítězili v kategorii cena diváků v přehlídce Český Tučňák. V roce 2013 následovalo EP Golden Preview, ke kterému kapela uspořádala turné po velkých českých klubech společně s kmotry Mardošou z Tata Bojs, Zdeňkem Bínou z minus123minut a Andym Čermákem ze Sunflower Caravan. Na něj pak navazovaly prestižní festivaly Grape, Colours of Ostrava a další. V současnosti je kapela řazena ke špičce tuzemské indie rockové scény a její suverénní a živelný koncertní projev je toho důkazem. Nyní přicházejí s novým albem, které nese příznačný název No Way Back.

"Meat Song je jedna z věcí, ve který se odráží ten chaos ve světě, jednoznačně nejvíc ze všech písniček na albu. Je to vostrý, jako když řízneš zrovna nabroušenou kudlou do masa." prozrazuje o singlu z nového alba kytarista Matěj Vodička.

YouTube: www.youtube.com/watch?v=0026GTwSj-8

"Do Masové jsem se zamiloval na první poslech. Je to neskutečně živý a zábavný song, který si pořád pouštím do pecek. Videoklip je poctou slasherům, tedy vyvražďovacím hororům, jako byl například Pátek třináctého nebo posléze Vřískot, na kterých jsem vyrůstal. Snažil jsem se klip naplnit odkazy na tyto filmy, " dodává ke klipurežisér Filip Štoček.

Skupinu Vees tvoří basák a zpěvák Jan Bernard Vaněček, bubeník František Vácha a kytarista a zpěvák Matěj Vodička. Cesta k jejich novince nebyla jednoduchá. Několikrát skupina přišla o své nástroje díky opakovaně vykradené zkušebně, problémy se nabalovaly, natáčení se odkládalo. Čas však Vees dobře využili, získali nové podněty, dovolili si zvukové experimenty a písně tříbili k dokonalosti. Desku charakterizují osobní texty, písně o ženách i chaosu světa i vícehlasy. Album kapela nahrála ve studiu Českého Rozhlasu České Budějovice a Studio Golden Hive Prague. O mix a mastering se postaral Michal Šťastný alias "Amák" známý například ze skupiny Sunshine či ze spolupráce se skupinou Killing Joke a mnoha dalšími. "Knoflík s hlasitostí otočte při poslechu do prava, ať zjistíte, jaký to má koule!" dodává kapela.

Nové album Vees No Way Back vychází 16. února na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon. Živě ho poprvé představí na vlnách Radia Wave 22. února. Na jaře pak následuje série tří křtů. 12. dubna v Experimentálním prostoru NOD, 13. dubna České Budějovice - Klub Slavie a 17.dubna Brno - Kabinet Múz.

FACEBOOK: https://www.facebook.com/veespolice/

WEB: https://www.tranzistorlabel.com/