TZ: Barbora Mochowa vybočuje z řady soutěžících Eurovize svojí křehkostí i suverénním projevem

20.02.2019


Novým singlem True Colors se širší veřejnosti představuje zpěvačka a pianistka Barbora Mochowa, která se uchází o účast na celosvětové hudební soutěži Eurovize 2019.

Píseň True Colors vzešla ze šťastného setkání s producenty Viliamem Bérešem (Baromantika, Toxique, Lanugo a další) a Koosem Kamerlingem na prvním českém songwriting campu.

VIDEO: https://youtu.be/q1uOktZJJVg

"Píseň vznikla šťastnou náhodou. Nedávno jsem se zúčastnila prvního českého songwriting campu, což je místo, kde se společně skládají písničky a setkávají se tam lidé jak z České republiky, tak ze zahraničí. Hned první den jsem byla v 'týmu' s producenty Viliamem Bérešem a Koosem Kamerlingem a během jednoho dne jsme společně napsali a nahráli píseň True Colors. Od začátku jsem z ní měla radost, cítila jsem, že nám to společně funguje. Po skončení campu mě kamarád a muzikant Honza Vávra pobídl, abych zkusila píseň poslat do Eurovize. Do té doby jsem nad tím vůbec nepřemýšlela, ale píseň jsem poslala," vysvětluje svou účast v soutěži Barbora Mochowa.

Mladá hudebnice budí nadšení u hudebních kritiků i fanoušků, kteří ji za debutové album Waiting for the White Raven vynesli před dvěma lety na 2. místo v kategorii Objev roku divácké ankety Žebřík. Zkušenosti však sbírala už odmala v televizních soutěžích i během studií na Pražské konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka. Jako zpěvačka také působila s alternativní popovou formací Sinuhet.

Svou celoživotní lásku ke klasické hudbě projevila Barbora přizváním smyčcového kvarteta Unique Quartet na úspěšném debutové album. Spolupráce s kvartetem přetrvává dodnes i na koncertech a smyčce s jistotou zazní i na právě chystaném albu nebo pražském koncertu, který je naplánován na 21. března v Malostranské Besedě.

Singl True Colors vychází na labelu Tranzistor a svými hlasy ho můžete podpořit i vy. Hlasujte do 21. ledna prostřednictvím oficiální bezplatné aplikace Eurovize. Vítěz či vítězka národního kola se zúčastní jednoho ze semifinálových klání 14. a 16. května v Tel Avivu, kde se rozhodne o finalistech.

Více info:

MULTILINK: https://lnk.to/BarboraMochowaTrueColors

FACEBOOK: https://www.facebook.com/barboramochowa.music/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/barbora_mochowa/