TZ: EMA BRABCOVÁ  A OLGA KÖNIGOVÁ ZPÍVAJÍ FOLK U LITEVSKÝCH HARDCORÁŘŮ ALAVERDI

19.12.2016

Pražsko-litevská skupina Alaverdi přináší posluchačům netradiční vánoční dárek - autorskou litevskou folkovou písničku Vandens vienuma, ve které hostují zpěvačky Ema Brabcová a Olga Königová. Samotní Alaverdi tam naopak kupodivu vůbec nehrají.

VIDEOKLIP: https://youtu.be/bPfzVreWI24

Skupina Alaverdi, působící v Praze už devátým rokem je normálně folku velmi vzdálená. Svému žánru sama říká mantracore a dobro rozhodně servíruje rychle, nahlas a angažovaně (předchozí písně zahrnují tituly jako Vegetarian Superman, It's OK That You're Gay nebo Recycle Or Die!).
Singl Vandens vienuma, ve kterém hostují Ema Brabcová (známá například ze skupin LUNO nebo Khoiba) a Olga Königová (ILLE), se proto od zbytku tvorby dost liší.Není to ale poprvé, kdy v Alaverdi zazněl ženský zpěv, Lenka Dusilová už hostovala na desce v roce 2010 a na v současnosti připravovaném albu se objeví i hlas Moniky Načevy.
"Vždycky jsme chtěli složit litevskou lidovku", říká k tomu frontman Alaverdi Edgaras Vasilias, "a od začátku toho nápadu nám bylo jasné, že by to měly zpívat právě Ema s Olgou. Jejich hlasy skvěle jdou k té smutné atmosféře litevského folku i k sobě navzájem, a kupodivu se dámy do té doby osobně neznaly. Nakonec jsme zjistili, že my samotní Alaverdi v té písničce vůbec nejsme potřeba."
Písnička Vandens vienuma bude součástí čtvrté desky Alaverdi nazvané "In Fermentation", která spatří světlo světa v lednu 2017.
Singl vychází na domácím labelu Tranzistor v digitální distribuci firmy Supraphon.