TZ: ALAVERDI VYDÁVAJÍ ČTVRTÉ ALBUM: HARDCORE, ŽENSKÉ HLASY A RÝŽOVÉ VÍNO

08.01.2017

Na novince originální litevské mantracorové kapely zpívají Ema Brabcová, Olga Königová či Monika Načeva. Budoucí majitelé limitovaného fyzického nosiče In Fermentation se mohou těšit také na ilustraci kreslířky toy_box.

Alaverdi se objevili v Čechách už před devíti lety. Vynořili se prý z lesů na litevsko-běloruské hranici, aby šířili do světa pozitivní vibrace. Bratři Edagaras a Vytautas Vasiliasovi a basista Marius Miškinis servírují nicméně dobro poměrně zostra. Vlastnímu žánru říkají mantracore a libují si v netradičních nápadech.

Po úspěšných podzimních singlech Fermentation Nation a folkovém Vandens vienuma (s hostující Olgou Königovou a Emou Brabcovou) vychází album "In Fermentation", dosud nejbarevnější deska Alaverdi, s písněmi o Estoncích, otázce času, koncentračních táborech, psích spřeženích, raccích nebo polární záři. Angažovanost skupiny tedy pokračuje v duchu předchozích kusů jako Vegetarian Superman, Make the Poor Rich nebo It's OK That You're Gay. Na desce zazní i hlas Moniky Načevy v písni Sešitej svět, kterou Alaverdi pro Načevu a Justina Lavashe remixovali.

Kromě digitálního alba Alaverdi vydávají také limitovanou fyzickou edici, jejíž součástí je kuchyňské prkénko, kapsle kvasnic na výrobu rýžového vína a ilustrace komiksové kreslířky toy_box. Alaverdi nevolí neobvyklé formy poprvé - první album Recycle or Die! mělo booklet z recyklovaného papíru a deska Egle, the Queen of Serpents byla vydána jako USB stick zabudovaný do říčního dřeva s originálním sítotiskem. Roku 2015 Alaverdi dokonce uvedli vlastní parfém nazvaný Aromaverdi.

Album In Fermentation, nahrané ve spolupráci s producentem Ondřejem Ježkem, vychází v lednu 2017 na domácím labelu Tranzistor v digitální distribuci Supraphon.

Alaverdi ho pokřtí koncertem a fermentačním večírkem 31. ledna 2017 v pražském klubu Cross. Jako host vystoupí Kittchen.