TZ: Maella, album

01.06.2016

Přichází nová tvář s tajemnými inspiracemi a uhrančivým hlasem. Stane se klenotem alternativní scény nebo popovou hvězdou?

Maella je dvacetiletá písničkářka s uhrančivým hlasem jež se ve své tvorbě se inspiruje surrealistickými filmovými motivy a lidskými dramaty. Jejich propojením s vlastními prožitky dává vzniknout živým, osobitým písním na pomezí alternativního popu a rythm and blues. Nyní představuje své první EP, které vychází na domácím labelu TRANZISTOR.

" Jsem inspirována neviditelnou tajemností v životech, jaká je zachycená třeba v seriálu Twin Peaks. Stejně tak se v mé muzice projevuje láska ke knihám jako Spalovač mrtvol Ladislava Fukse, Žert a Směšné lásky od Milana Kundery, Lolita Vladimira Nabokova...", prozradila sama autorka.

Pražská rodačka vystudovala English College in Prague. Hudbě se věnuje již od čtyř let, kdy začala zpívat v mezinárodním sboru International Choir of Prague. Koncertní zkušenosti má z open mic akcí v různých klubech Evropy (Berlín, Paříž, Londýn). Ve třinácti letech založila svou první kapelu, kde hrála na basovou kytaru. V roce 2015 získala cenu Tais Awards 2015 - Best Songwriter of the year. Kromě první autorské nahrávky Maella zveřejnila také videoklip ke svému prvnímu singlu Sometimes, který je součástí EP. (Videoklip ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=-3Xr8yI5PWA).

" Poprvé jsem slyšel o Maelle asi před rokem od mých muzikantských kamarádů a všichni říkali, že má skvělý hlas. Až nedávno jsem měl tu čest slyšet její první nahrávku. Má skvělou kapelu a ano, její hlas je opravdu jedinečný ", říká o zpěvačce úspěšný britský písničkář James Harries, který publikuje na stejné vydavatelské značce.


Debutové EP Maelly s názvem It is Coming vzniklo ve studiu Svengali zkušeného hudebníka a zvukového mistra Aleše Charváta. Základní spoluhráčské duo tvoří Maelle kytarista Dalibor Hrubeš, který se na písních podílí i autorsky a basista Martin Drahoňovský. Na nahrávce se podílejí i špičky naší muzikantské scény, jako jsou kytarista Josef Štěpánek, pianista Michael Nejtek, hráč na hammondky Jan Kořínek a bubeníci Daniel Šoltis či Jan Chalupa. Smyčcový kvartet Gabriely Vermelho pak aranžoval Martin Brunner.

"Bylo to pro mě neuvěřitelné dobrodružství a zároveň velká lekce do života.

Prestože mám jasnou vizi o výsledném zvuku svých písní, dala jsem volnou ruku svým skvělým spolupracovníkům, což se na výsledku znatelně projevilo," dodává o vzniku nahrávky Maella.

EP vychází na domácím labelu TRANZISTOR, v distribuci je od3.6. v síti SUPRAPHON a křest za doprovodu celé kapely se uskuteční 12.6. v pražské Malostranské Besedě (FB událost: https://www.facebook.com/events/1157141604310069/).

Foto: Petr Hrubeš, Tranzistor 2016

Foto: Petra Klacková, Tranzistor 2016